You are hereBlogs / Amedee's blog / tar.lz driver voor backup2l
tar.lz driver voor backup2l
Het is trouwens via de tweede link dat ik backup2l heb leren kennen, van toen mijn server gehost was bij Hetzner. Ik gebruik ook de hotcopy-scripts die ze daar geven.
Backup2l voorziet zelf in een aantal courante backupformaten (tar.gz, tar.bz2,...), en het is ook mogelijk om zelf een eigen backupformaat te maken. Een nieuwe backupdriver bestaat uit een bash functie genaamd "DRIVER_drivernaam" die -test, -suffix, -create, -toc, en -extract implementeert.
Ik heb een backupdriver gemaakt die gebruik maakt van lzip, gebaseerd op het LZMA-compressiealgoritme. Dit comprimeert beter dan gzip of bzip2, maar gebruikt wel meer geheugen en is een beetje trager.
De driver moet toegevoegd worden onderaan in /etc/backup2l.conf, en dan moeten zowel CREATE_DRIVER als USER_DRIVER_LIST aangepast worden naar "DRIVER_MY_TAR_LZ".
{
case $1 in
-test)
require_tools tar lzip
echo "ok"
;;
-suffix)
echo "tar.lz"
;;
-create) # Arguments: $2 = BID, $3 = archive file name, $4 = file list file
tar -c -T $4 --no-recursion | lzip --best -c > $3 2>&1 \
| grep -v 'tar: Removing leading .* from .*'
;;
-toc) # Arguments: $2 = BID, $3 = archive file name
lzip -d $3 -c | tar t | sed 's#^#/#'
;;
-extract) # Arguments: $2 = BID, $3 = archive file name, $4 = file list file
lzip -d $3 -c | tar -x --same-permission --same-owner -T $4 2>&1
;;
esac
}
lzip wel geïnstalleerd zijn, anders werkt deze driver niet.
Nieuwe reactie inzenden